İade / Değişim Şartları

Ürününüzün hasarlı/ayıplı teslim edildiğini düşünüyorsanız, ürünün tesliminden itibaren 48 saat içerisinde iade işlemlerini başlatmanız gerekmektedir. Aksi taktirde ürününüz -güvenlik bandı çıkarılmamış olsa dahi- müşteri elinde hasar görmüş sayılarak garanti kapsamı dışında kalacaktır.

Ürününüzün üzerinde bir güvenlik bandı bulunmaktadır. Güvenlik bandı gözlüğün orta burunluk kısmında yer alan ve ürününüz üzerindeki kontrolleri yapmanıza engel olmayan bir banttır. Ürününüzle ilgili kontrolleri bandı çıkarmadan yapmanızı rica ederiz. Güvenlik bandı çıkarılan ürünler kullanılmış ürün kabul edileceğinden iadesi mümkün olamamaktadır

Ürününüz orijinal kılıfı/kutusu, silme bezi, adınıza düzenlenmiş faturası ve garanti belgesi ile gönderilmektedir.

Ürününüzü -hasarlı/ayıplı ürün harici bir nedenle- iade etmek isterseniz; 14 gün içerisinde, güvenlik bandı çıkarılmamış, tarafınıza gönderilen tüm ekipmanları ve faturası ile birlikte eksiksiz şekilde kargoya verebilirsiniz.

İade işlemlerinde kargo bedeli müşterimize aittir. Mesafeli satış sözleşmesinin 7.1.4. maddesinde belirtildiği şekilde oluşan durumlar için 7.1.4. maddeye uygun olarak yapılan iade gönderileri ile arızalı ve/veya bozuk olan mal, garanti şartları içinde gerekli onarımın, şartları oluşmuş ise değişimin yapılması için gönderilen malların kargo ve gönderim ücretleri Karen Optik tarafından karşılanacaktır.

Ürünlerimizde değişim kabul edilmemektedir.